Laukiamiausią metų automobilių kultūros festivalį „Chill’n’Grill“ organizuojanti JDM LT komanda dalinasi džiugia žinia: prieš kurį laiką pradėję prekybą bilietais į renginį, šiandien skelbia ir svarbiausią momentą: festivalio parodos dalyvių atranką. Tradicijų laužyti organizatoriai nežada: liepos 28-30 dienomis stovyklavietėje Dauguose bus laukiami bene patys geriausi ir įspūdingiausi modifikuoti automobiliai Lietuvoje.

UŽPILDYTI ATRANKOS ANKETĄ GALITE ČIA.

Tiesa, nostalgiškai nusiteikę jau dešimtmetį vykstančio renginio organizatoriai neslepia: norisi žvelgti kur kas plačiau nei vien tik „Stance“ automobilių kultūra.

„Per daug metų „Chill’n’Grill“ prilipo „Stance“ automobilių kultūros festivalio vardas. Kitaip tariant, pagal nutylėjimą manoma, kad šis renginys yra labai žemų, plačiais įspūdingais ratlankiais, pneumatinėmis pakabomis ir smarkiai išpuoselėtų automobilių festivalis. Tiesa ta, kad gyvenime žvelgiame gerokai plačiau. Pavyzdžiui, man net keliai linksta dėl kelių dešimtmečių senumo japoniškų automobilių, jų detalumo ir to meto inžinierių išradingumo – dešimtis jų rikiuočiau svajonių garaže. O kiek dar turime tokių gerų pavyzdžių Europoje arba JAV“, – pasakoja JDM LT komunikacijos vadovė Dina Sergijenko-Ramaškevičienė.

Automobiliai suvienija

Būtent dėl tokio požiūrio natūraliai kilo noras festivalyje parodyti kiek daugiau nei vien tik modifikuoti žeminti automobiliai. Kaip aiškina Selmas Adomonis, JDM LT komandos vadovas, šiemet atrenkant „Chill’n’Grill“ parodos dalyvius daug dėmesio bus skirta ne tik įprastiems, „Stance“, „Race“, VIP bei kitų automobilinių kultūrų atstovams, bet ir klasikiniams bei istoriniams modeliams.

„Gerai žinom, kad Lietuvoje turime ne vieną unikalų klasikinį automobilį, kilusį iš Japonijos, Europos ar JAV. Taip pat modelių, kurie papuoštų bet kurią automobilių kolekciją, modelių, kurie savo laiku buvo visų trokštami ir leido gamintojams užkopti į populiarumo viršūnes, o šiandien jiems klijuojamos „ikonų“ etiketės. Labai norėtume tokių automobilių bei jų šeimininkų pamatyti „Chill’n’Grill“, – akcentavo JDM LT komandos vadovas.

Pasak jo, nuo pat pradžių kuriant „Chill’n’Grill“ festivalį buvo akcentuojama, kad tai renginys visų automobilinių „religijų“ atstovams. Tą rodo ir ilgametis festivalio šūkis – „Celebrating the motoring lifestyle“, – kviečiantis švęsti benzingalvišką gyvenimą, nesvarbu, kokia būtų jo forma.

„Daug metų būnant „greta“ Lietuvos ir viso pasaulio automobilių kultūros ilgainiui pamatai, kad absoliučiai nesvarbu, kokį modelį kas vairuoja, kuo užsiima ir kas kam patinka. Susidomėjimas automobiliais, jų istorija ir benzino lašas kraujyje vienija visus“, – tikina S. Adomonis.

Toks požiūris atsispindi ir šių metų festivalio dizaino elementuose. Kol kas JDM LT komanda dar nesidalina tuo, kaip atrodys festivalio atributika, tačiau išduoda, kad talentingas grafikos dizaineris Justinas Beneckas, kūręs daugumos „Chill’n’Grill“ festivalių „išvaizdą“, šįkart padirbėjo iš peties. Jo sukurtame dizaine atsispindi ir ikonos, ir skirtingų žemynų automobilių kultūra.

Ko reikia, norint patekti?

Paskelbusi apie atranką į paskutinį liepos savaitgalį Dauguose, Alytaus rajone, vyksiantį festivalį, JDM LT komanda skuba priminti, kas užtikrina, jog atrankos kartelę pavyks įveikti ir sėkmingai dalyvauti renginyje.

Pasak D. Sergijenko-Ramaškevičienės, pirmiausia verta įsiminti, jog nereikia skubėti, jei automobilis dar konstruojamas, ne visi darbai užbaigti.

„Vis sulaukiame laiškų, kad neužbaigti darbai, bet žadama juos spėti padaryti, pasakojama, kaip atrodys automobilis. Tačiau laiko iki festivalio daug, tad geriau ramiai viską pabaigti ir atsiųsti galutines nuotraukas. Priešingu atveju beveik visais atvejais atsakymas bus tas pats – prašymas registruotis dar kartą, kai automobilis bus užbaigtas“, – aiškino JDM LT komandos atstovė.

S. Adomonis priminė ir tai, kad visuomet praverčia platesni aprašai, kas padaryta automobiliui, kuo jis ypatingas. Tai svarbu dėl to, kad nors ir festivalis organizuojamas dešimtmetį, o komanda labai įvairi, kai kurios išskirtinės ir esminės detalės gali tiesiog prasprūsti pro akis.

„Ir dar svarbiau yra be reikalo nesikuklinti galvojant, kad turimas automobilis nevertas dėmesio ar yra geresnių už jį. Gal kasdien žiūrint į jį garaže taip ir gali atrodyti, bet tūkstančiams tas modelis gali atrodyti labai įdomus ir akį traukiantis. Tad geriausia tiesiog nebijoti užpildyti registracijos anketos“, – tikino JDM LT komandos vadovas.

Išskirtinis automobilių kultūros festivalis vyks liepos 28-30 dienomis Dauguose, Alytaus rajone, greta Didžiulio ežero esančioje stovyklavietėje.

Festivalio TAISYKLĖS IR NUOSTATAI, su kuriomis būtina susipažinti prieš perkant bilietus, registruojantis į parodą ir atvykstant į renginį: https://bit.ly/ChillnGrillRules

Įprastiniai ir FANS ONLY bilietai: https://tickets.paysera.com/lt/event/chill-n-grill-2023

Paraiška į SHOW-OFF registraciją: https://bit.ly/ChillnGrill2023ShowOff

Paraiška MEDIA akreditacijai: https://bit.ly/ChillnGrill2023Media

CHILL’N’GRILL renginys Facebook: https://bit.ly/ChillnGrillEvent